Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Stránka

Pohled na středověkou tvrz raně feudálního původu ve Vlkošově. 
Obec Vlkošov je poprvé písemně doložena r. 1186.

Pohled na středověkou tvrz raně feudálního původu ve Vlkošově.
Obec Vlkošov je poprvé písemně doložena r. 1186.

Vodní tvrz ve Vlkošově z období středověku, jejímiž zakladateli mohli být Račínové. Stavba byla za Kokořovců v 60. letech 17. stol. upravována. V současnosti je objekt v soukromém vlastnictví a prochází postupnou rekontrukcí.

Vodní tvrz ve Vlkošově z období středověku, jejímiž zakladateli mohli být Račínové. Stavba byla za Kokořovců v 60. letech 17. stol. upravována. V současnosti je objekt v soukromém vlastnictví a prochází postupnou rekontrukcí.

Vysílač Krašov

Vysílač Krašov

Vysílač Krašov

Vysílač Krašov

Bezvěrov - dolní část obce.

Bezvěrov - dolní část obce.

Kostel sv. Ondřeje na Krašově.
Se hřbit.brankou a pomníkem E.Kavalierové z roku 1891 /babička zakladatelů sklárny "Kavalier" v Bezvěrově/ je nemovitou kulturní památkou. Románský panský tribunový kostel /postaven kolem  r. 1280/ byl částečně pozdně goticky přestavěn a stávající podobu získal při stavebních úpravách na počátku 18. stol.

Kostel sv. Ondřeje na Krašově.
Se hřbit.brankou a pomníkem E.Kavalierové z roku 1891 /babička zakladatelů sklárny "Kavalier" v Bezvěrově/ je nemovitou kulturní památkou. Románský panský tribunový kostel /postaven kolem r. 1280/ byl částečně pozdně goticky přestavěn a stávající podobu získal při stavebních úpravách na počátku 18. stol.

Obec Krašov.
Vladislav II. daroval benediktinskému klášteru v Kladrubech krašovský újezd, který mu v r. 1183 potvrdil jeho syn Bedřich. Kostel sv. Ondřeje a fara byly založeny již ve 12. století.

Obec Krašov.
Vladislav II. daroval benediktinskému klášteru v Kladrubech krašovský újezd, který mu v r. 1183 potvrdil jeho syn Bedřich. Kostel sv. Ondřeje a fara byly založeny již ve 12. století.

Kaplička sv. Jana Nepomuckého z 19. stol. na návsi v obci Krašov.

Kaplička sv. Jana Nepomuckého z 19. stol. na návsi v obci Krašov.

Potok
Osada je poprvé zmiňována v r. 1186 jako součást panství kláštera kladrubského. Majiteli obce byli mezi jinými Caltové z Kamenné Hory, Gutštejnové a Kokořovci.

Potok
Osada je poprvé zmiňována v r. 1186 jako součást panství kláštera kladrubského. Majiteli obce byli mezi jinými Caltové z Kamenné Hory, Gutštejnové a Kokořovci.

Chudeč

Chudeč

Chudeč - osada je poprvé písemně doložena až k r. 1483 v souvislosti s prodejem manětínského panství johanity Švamberkům.

Chudeč - osada je poprvé písemně doložena až k r. 1483 v souvislosti s prodejem manětínského panství johanity Švamberkům.

Kostel Petra a Pavla v Dolní Jamné.

Kostel Petra a Pavla v Dolní Jamné.


Stránka